Баскетболистите на Левски Лукойл спечелиха с 89:63 при визитата си на Черно море Тича в среща от 19-ия кръг на НБЛ. Това бе трети пореден успех за „сините” в рамките на една седмица след загубата във финала за купата на страната миналата събота.

Първата част бе равностойно, а след това Левски Лукойл дръпна със 17 точки разлика на почивката. „Сините” не изпуснаха инициативата и през следващите две части, като в последната преднината им достигна 30 точки.

Омари Гудул вкара 16 точки и овладя 9 борби за гостите. И другите четирима чужденци в състава на „сините” също записаха двуцифрен точков актив. Единствен Симеон Илиев от домакините записа повече от 10 точки, а Веселин Георгиев добави 9.

След успеха си Левски Лукойл е трети с 29 точки след 12 победи и 5 загуби. Черно море е на предпоследната осма позиция с 22 точки – 5 успеха и 12 загуби.