Баскетболистите на Левски Лукойл победиха гостуващия Берое със 78:68 и след петата си поредна победа в НБЛ се изравниха по точки с лидера Балкан (Ботевград).

Тази среща бе репетиция за Левски Лукойл преди реванша от плейофите в Балканската лига срещу албанския СК Тирана утре от 18:30 часа отново в зала "Универсиада".

Първите две части бяха равностойни и на почивката Берое водеше с 38:35. Нещата не се промениха и в третата четвърт, след което гостите имаха преднина от само една точка – 58:57. В заключителната част „сините” взеха аванс след серия от 14:0 точки и в крайна сметка триумфираха като победители със 78:68.

Божидар Аврамов и Станимир Маринов бяха най-резултатни с по 18 точки за победителите, а Дарил Брайънт завърши с 14.

За Берое Филип Виденов, Александър Янев и Тихомир Желев се отличиха с по 14 точки.

Възпитаниците на Константин Папазов имат 15 победи и 5 поражения от началото на сезона. Берое е с 9 успеха и 10 загуби на сметката си.