Баскетболистите на Левски Лукойл разбиха албанския СК Тирана със 105:52 и записа четвърта победа в Балканската лига този сезон.

Възпитаниците на Тити Папазов бързо взеха двуцифрен аванс (18:8), а след първата четвърт водеха с 27:13. „Сините” започнаха със серия от 8:0 във втората част, а на почивката преднината им бе внушителна 53:26.

В третата четвърт българският тим направи разлика от 40 точки и продължи да я увеличава първо до 50, а след това и до 60 точки. В крайна сметка „сините” спечелиха с 53 точки разлика.

Джъстин Нокс завърши с 28 точки за успеха, а още четирима играчи на домакините записаха двуцифрен точков актив. Ендрит Хюсенаголи отбеляза 16 за СК Тирана.

Левски Лукойл е трети в класирането с 4 победи, 5 загуби и 13 точки. СК Тирана заема пета позиция с 2 успеха, 8 поражения и 12 точки.