Баскетболистите на Левски Лукойл победиха при визитата си на албанския СК Тирана със 73:67 в първи мач от четвъртфиналите на Балканската лига.

Домакините играха силно през целия мач, водейки с 36:35 на почивката. „Сините“ обаче обърнаха нещата в своя полза след добра последна четвърт.

За победителите Неманя Милошевич записа 24 точки и 7 борби, а Христо Николоя реализира 17 точки и добави 7 борби. Станимир Маринов пък завърши с 15 точки, 9 борби и 4 асистенции.

За домакините Ендрит Хюсенаголи завърши с 23 точки и 7 борби, Чарлс Стоубридж добави 15 точки, а Герти Шима се отчете с 12 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Така Левски Лукойл има 6 точки аванс преди втория мач, на който ще бъде домакин на 3 април в зала „Универсиада. По-добрият тим в общия резултат срещи ще се класира за Финалната четворка, където ще се изправи срещу македонския Блокотехна.