Българският вицешампион “Левски” се класира за финала в Балканската лига, след като победи на полуфинала Фени Индустри с 86:76.

Символичните гости от Македония започнаха по-концентрирано срещата и след 10 минути водеха с 20:15.

В началото на вторият период момчетата на Тити Папазов се „събудиха” и след седем поредни точки на Харпър, българите поведоха – 28:24. Иван Лилов (Фени) продължи с невероятното си представяне и пак изведе тима си напред – 36:35, а до почивката българите бяха напред с точка - 40:39.

В последните пет минути на третата част нашите се вдигнаха на щурм, като водени от Харпър , успяха да стигнат до най-голямата си преднина в мача – 63:55.

В началото на заключителните десет минути Маркъс Хол напомни за себе си и след няколко поредни невероятни изпълнения на американеца, “Левски” стигна до двуцифрен аванс – 68:57. В последните минути на мача “сините” запази спокойствие и си гарантира участие на финала в Балканската лига.