Баскетболният “Левски” се класира на финал за Купата на България. В полуфинален двубой “сините” се наложиха трудно над Черно море (Варна) с 98:90. Резултатният двубой беше много интересен, предложи страхотна интрига и до края имаше борба на паркета. Похвала и хубави думи заслужават младите момчета от Варна с треньор Любо Минчев, които играха като равен с равен срещу далеч по-стойностния, скъп и пълен с чужди звезди отбор на “Левски”. Сашо Янев, Тихомир Желев, Милчо Борисов, Николай Колев заедно с опитните Жоро Давидов и Джими Хънт бяха на минути от голямата изненада и срещу “Левски”, след като вчера изхвърлиха домакина Рилски спортист на четвъртфинал. В спор за трофея момчетата на Тити Папазов ще срещнат победителя от Лукойл Академик и Ямбол.

Страхотно за победителите се представи Арън Харпър, който завърши с 39 точки. Маркъс Хол отбеляза 17, включително важни кошове в края, а Димитър Ангелов добави 12. За варненци с 23 точки и 7 борби завърши Александър Янев. 19 точки отбеляза Тихомир Желев, а с 16 и 6 борби приключи Николай Колев.

И двата тима започнаха срещата агресивно и редяха бързи атаки. “Левски” поведе с 13:7, но варненци изравниха. Над всички обаче беше Арън Харпър, който само през първата част наниза 16 точки и тя завърши при резултат 27:23.

През вторите десет минути Черно море продължи да гони “сините”. “Левски” направи серия от 8:2 точки в средата на частта и резултатът стана 47:37. В оставащото време до края на полувремето столичани запазиха разликата и на полувремето се оттеглиха с преднина от 56:47.

В третата четвърт “Левски” отново направи разликата двуцифрена и я поддържаха около границата от 10 точки. В един момент “сините” дръпнаха с 15 точки, но Черно море отговори със серия от 8 поредни точки. В края на третата част момчетата на Папазов водеха със 75:66.

В последната четвърт играта на високи обороти продължи, Черно море не се предаваше и скъсяваше дистанцията до 5-6 точки, но Харпър нижеше тройка след тройка във важни моменти. В крайна сметка американецът почти сам отказа съпротивата на “моряците” и “Левски” победи с 98:90.