“Левски” е само на една победа разстояние от титлата в женското баскетболно първенство. "Сините" се наложиха над Дунав с 63:57 и поведоха с 2:1 победи във финалната серия. При победа на тима от Русе плейофът ще отиде за пети решителен мач в крайдунавския град. Играе се до 3 победи от 5 срещи

Дунав започна силно със серия от 9:0 в началото. "Сините" изравниха играта във втората четвърт и на почивката авансът на русенки бе само точка - 31:30. След подновяването на играта двата отбора постоянно си разменяха лидерската позиция. Във водещата решителна четвърта част Левски пое инициативата и успя да поведе с 3 точки. Шампионките обаче успяха да си върнат лидерството. С финален щурм домакините излязоха напред и стигнаха до крайния успех. Шарел Алън бе най-полезна за победата с 25 точки. Наташа Попович също игра силно с 14 точки и 12 борби, а Христина Иванова вкара 10 точки.

За гостите от Русе с 18 точки и 8 борби завърши Шанте Еванс, а Радостина Димитрова вкара 14 точки. Четвъртата среща е утре, 29 април, от 18:00 ч. отново в зала "Универсиада".