“Левски” победи Балкан с категоричното 94:58 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол. “Сините” очаквано спечелиха първия си двубой от надпреварата, която се провежда в Самоков и ще спорят за място на финала с домакина Рилски спортист или Черно море.

Още в първата част възпитаниците на Тити Папазов показаха, че победата ще бъде за тях и за 10 минути поведоха с 21:5. Втората част беше по-оспорвана, а на почивката “Левски” водеше с 34:21.

След паузата столичани увеличиха аванса си до 60:39, а в заключителната четвъртина разликата се увеличи до 94:58.

Джарет Хауъл бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а за тима от Ботевград Дуейн Мортън вкара 14 точки.

“Левски”: Арън Харпър (8 точки), Павел Иванов (11), Джарет Хауъл (19), Димитър Ангелов (11), Стефан Георгиев (13) (Маркъс Хол, Златин Георгиев (6), Хрисимир Димитров (4), Васил Евтимов (5), Йордан Бозов (2), Джъстин Елър (11), Денис Агре (4)

Балкан: Любомир Лилов (12), Станимир Маринов (8), Димитър Филипов (10), Димитър Маринчешки, Драгомир Мароевич (2) (Дуейн Мортън (14), Диан Христов (4), Емил Бинев, Ивайло Касабов (2), Николай Маринов (6)