Баскетболният шампион на България при мъжете Левски загуби от гостуващия Макаби Хайфа с 60:78 (22:19,18:23,10:19,10:17) в среща от група "А" на Балканската лига.

Срещата вървеше равностойно в първите две части, като след 10 минути българският тим водеше с 22:19, а на почивката изоставаше с 40:42. След това израелците имаха преимущество и стигнаха до убедителен успех.

Чавдар Костов беше най-полезен с 18 точки, а Ивица Радич добави 10 за домакините. За гостите от Израел Рафаел Пътни вкара 20 точки и направи 12 борби.

"Сините" допуснаха трета загуба от пет мача в групата, а Макаби записа втори успех в четири срещи.

Следващият двубой на Левски в турнира е на 20 януари срещу Академия ФМП (Република Северна Македония) отново в зала "Универсиада".