Баскетболният тим на Левски отвя с 92:61 Стяуа в мач от последния кръг на редовния сезон в Балканската лига, игран в зала "Универсиада". Така "сините" завършиха на първото място в група "В" на турнира. Тити Папазов и момчетата му имат еднакъв с Фени Индустри – по 8 успеха и 2 загуби, но Левски е с по-добър коефициент на вкарани и получени точки.

На 1/4-финалите "сините" ще се изправят срещу четвъртия отбор от група "А" - Рилски спортист, което означава българско дерби още в първата фаза на елиминациите в Балканската лига.

За победителите най-резултатен беше Арън Харпър с 23 точки, 7 асистенции и 4 борби. 19 точки добави Доналд Коул, а капитанът Стефан Георгиев се отчете със 17.

За Стяуа Алан Уигинс вкара 15 точки, а по 9 добавиха Драгослав Папич, Антъни Майлс и Жулиан Орбяну.

1/4-финалите в Балканската лига ще се изиграят на принципа на размененото гостуване, като домакин в първия мач е отборът, който е по-назад в класирането. В случая това е Рилски спортист, а Левски ще гостува на селекцията на Александър Тодоров на 18 март (четвъртък). Втората среща е на 24 март (сряда). /БЛИЦ