Шампионът Левски Лукойл отново надви Балкан и след 73:66 в зала „Универсиада“ записа трета победа срещу този съперник от началото на сезона в Националната баскетболна лига (НБЛ).

„Сините“ водеха през по-голямата част от срещата, която премина и през няколко обрата. В крайна сметка победителят бе излъчен в последните минути. След две поредни тройки на Калоян Иванов и Патрик Рембърт домакините дръпнаха с 69:60 три минути и половина преди края, за да сложат окончателно точка на спора.

Калоян Иванов завърши са „дабъл-дабъл“ за победителите - 22 точки и 10 борби, а с 16 точки приключи Патрик Рембърт. За гостите 19 точки отбеляза Брандън Браун. Микейл Хопкинс вкара 18, а с 11 завърши Димитър Димитров.

След успеха си Левски Лукойл остава лидер с 18 победи и 2 загуби. Балкан е трети с 13 успеха и 7 поражения.