Левски се класира на полуфинал, след като записа нов успех над Берое в четвъртфиналите на баскетболното първенство. “Сините” се наложиха с 87:79 (21:10, 21:24, 29:23, 22:16) като гости и чакат съперника си от двойката Балкан-Академик Пловдив.

Срещата в зала “Общинска” започна добре за гостите от София, които след първите 10 минути вече си осигуриха аванс от 11 точки. Домакините обаче набраха инерция във втората част и стопиха пасива си до 8 точки преди паузата.

След нея играчите на Димитър Ангелов отново дръпнаха в резултата и преди заключителната част поведоха с 14 точки. Въпреки че Берое успя да я спечели, до изненада не се стигна.

Най-резултатен за Левски беше Ивица Радич с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби, по 13 вкараха Завдар Костов, Марио Литъл и Венцислав Петков.

Александър Янев беше над всички за Берое с 23 точки и 12 борби, Мартин Сотиров добави 17 точки.