Баскетболистите на Левски 2014 загубиха с 63:70 при гостуването си на косовския Башкими (Призрен) и записаха второ поражение в Балканската лига.

Първата и втората част бяха равностойни, но в третата домакините направиха разлика от 15 точки в своя полза, решавайки срещата в своя полза. Българският тим спечели последната четвърт, но въпреки това загуби сблъсъка.

Станимир Маринов бе най-резултатен за Левски 2014 с 22 точки, докато Алекс Симеонов остана с 16 точки и 9 борби, а Крис Минков реализира 11 точки.

Самир Зекики се отличи с 16 точки за Башкими. Дайшон Найт и Ейдриън Мотли вкараха по 14 за първия успех на косоварите в турнира този сезон. Българинът Александър Груев бе извън групата им за тази среща.

В четвъртък „сините” ще гостуват на СК Тирана в Албания.