Левски спечели дербито от 8-ия кръг на НБЛ срещу Лукойл Академик с 92:72. Това е и първа загуба за актуалния шампион в първенството

Най-резултатен за победителите бе Арън Харпър с 23 точки, Боби Фрейзър добави 15, а Доналд Коул наниза 14.

В състава на домакините с най-много точки завърши Айзък Уелс – 18, 14 добави Уокър Ръсел, а с 11 остана Ърнест Браун. Ветеранът Тодор Стойков успя да отбележи само 6 точки за 16 минути на паркета.

Първата част домакините успяха да спечелят с една точка - 23:22.

Втората четвърт ще се запомни с пълна доминация на “сините”, които първоначално постигнаха аванс от седем точки за 40:33 четири минути преди края на полувремето. След края на полувремето Левски водеше с 51:43.

Второто полувреме започна по-добре за Лукойл Академик, като домакините успяха да стопят актива в първата половина на двубоя. Студентите заздравиха сериозно играта в зашита и след кош на Христо Николов 4,51 секунди изравниха до 57:57. От тук до края обаче последваха шест неуспешни атаки за Лукойл следствие, на което баскетболистите на Левски направиха 8:0 за 65:57.

Левски изигра перфектна последна част най-вече във фаза защита, като напълно обезсърчи домакините и абсолютно заслужено спечели срещата със 92:72./БЛИЦ