Левски записа четвърта победа от началото на новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже. „Сините“ надиграха Академик (Пловдив) със 78:76 (17:16, 15:16, 24:26, 22:18) като гост в последния мач от 5-ия кръг на шампионата.

Най-резултатен за успеха на столичани бе Алън Арнет с 20 точки, Джон Флорвиъс направи „дабъл-дабъл“ с 15 точки и 12 борби, а Асен Великов допринесе с 12 точки и 7 асистенции.

За домакините от Пловдив Джъстин Маккол реализира 19 точки, а Тайлър Криймър записа „дабъл-дабъл“ – 10 точки и 16 борби.

С успеха Левски изпревари Спартак (Плевен) и се изравни с Балкан (Ботевград) и ЦСКА на второто място в класирането, като и трите тима са с баланс от 4 победи и 1 загуба. Академик пък регистрира четвърто поражение в 5 срещи през кампанията и остава на десето място в подреждането с 6 точки, колкото има и отборът на Миньор 2015 (Перник).

В следващия шести кръг Академик гостува на Берое, докато Левски приема БК Шумен.