Левски победи Черно море Тича с 80:61 (28:8, 18:14, 17:14, 17:25) като домакин в мач от 18-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

„Сините“ постигнаха десети успех от 16 срещи до момента и заемат трето място в класиране, докато Черно море Тича е девети и продължава с актив 5-11.

Домакините стартираха много силно, натрупаха 20 точки аванс още до края на първата четвърт – 28:8 и водеха през целия мач. На почивката преднината на баскетболистите на Левски бе 46:22, а през второто полувреме разликата се увеличи, достигайки 32 точки. Преди последната четвърт резултатът бе 63:36 и до края „сините“ нямаха проблеми да стигнат до успеха.

Американецът Джон Флорвиъс бе най-полезен за домакините, завършвайки с „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 13 борби. Марио Боянов отбеляза 12 точки, а Николай Михайлов добави 11 точки, 9 борби и 8 отнети топки.

За гостите по 10 точки вкараха Тач Ънру и Ейвърил Угба, като вторият овладя и 12 борби.

В следващия 19-и кръг Левски ще гостува на Берое в Стара Загора, а за Черно море Тича предстои домакинство на Балкан във Варна на 4 февруари.