Отборът на “Левски” за деца до 12 години спечели първото издание на баскетболния турнир BasketMania 2012, който се проведе в последните три дни в НСА.

Надпреварата за малчуганите от шест отбора премина изключително успешно, с много емоции и приятни преживявания за бъдещите баскетболни звезди на България. За тях имаше и конкурси за умения, стрелба, и разбира се, признание за тези качества.

Номер 1 в стрелбата стана Симеон Пешов от НСА, докато призът за най-добър в уменията отиде при гръцкия баскетболист Панайотис Николаидис.

Специален гост на последния ден от турнира бе баскетболистът на Рилски спортист Христо Захариев, който награди всички състезатели.

На финала “Левски” постигна хубава победа над гръцкия участник ПАОК с 56:48. Третото място зае Рилски спортист след успех над НСА, а петото място отиде при Славия.

Резултати от третия ден на турнира:
Лукойл Академик – Славия 49:54
Рилски спортист – НСА 64:35
“Левски” – ПАОК 56:48

Крайно класиране: 1. Левски, 2. ПАОК ,3.Рилски спортист, 4.НСА, 5.Славия, 6.Лукойл Академик