Левски спечели купата на България по баскетбол, след като на финала надигра Рилски спортист с 81:78. Така "сините" защитиха отличието, което завоюваха миналата година.

Левски отстрани на 1/4-финалите домакина Ямбол със 70:62, на 1/2-финалите Евроинс Черно море с 95:76.

„Сините" започнаха по-концентрирано мача и поведоха с 11 точки още в 7-та минута – 21:10 като спечелиха първата част с 31:22. През втората четвърт Левски поведе с 33:23, но след това играчите на Рилски спортист намалиха пасива си на 5 точки - 38:43, както завърши и първото полувреме. На почивката Александър Груев имаше 17 точки за Рилски спортист, а за Левски Георги Чековски вкара 11 точки.

През третата част момчетата на Константин Папазов продължиха да водят в резултата и дори записаха нова най-голяма преднина - 12 точки при 61:49 в 27-ата минута. 56 секунди преди края на частта с тройка на Станислав Славейков Левски поведе с 14 точки - 67:55, а 50 секунди по-късно резултата бе 69:55. Последва кош и наказателен удар на Александър Груев за Рилски спортист.

В последните 10 минути тима от Самоков се хвърли на щурм и започна със серия от 11:3. След тройки на Роб Престън и Травис Питърсън Рилски спортист намали пасива си само на 3 точки - 69:72 6:20 минути преди сирената. Последва тройка на Георги Чековски, а след това "сините" поведоха с 8 точки - 77:69 3:20 минути преди края.

Рилски спортист обаче не се предаде и с кош на Груев 63 секунди преди сирената направи обрат - 78:77. В последвалата атака на Левски Асен Великов пропусна от тройката, но след това Чековски направи 79:78 47 секунди преди края. Боб Фрейзър вкара кош 13 секунди преди края и донесе победата на Левски, след като Питърсън пропусна тройка.

Най-резултатни за Левски бяха Георги Чековски с 22 точки, Станислав Славейков добави 15 точки, а по 13 реализираха американците Доналд Коул и Арън Харпър.

За Рилски спортист се отличиха Александър Груев с 24 точки, Роб Престън с 13 точки и Богдан Андонов с 13 точки.