Баскетболистите на Левски 2014 победиха Ямбол като домакини в зала „Универсиада” с 80:73 в среща от деветия кръг на НБЛ. „Сините” изоставаха в резултата в голяма част от мача, но обърнаха нещата в своя полза в заключителната четвърт.

Капитанът Павел Иванов вкара 29 точки и хвана 9 борби за победителите. Кирил Райков реализира 14 точки и овладя 7 борби, а Станислав Славейков се отчете с „дабъл-дабъл” – 13 точки и 10 борби.

За Ямбол Венцислав Петков записа 21 точки, 6 борби и 4 асистенции, Стоян Петков регистрира 20 точки и 7 борби, а Станислав Говедаров завърши с 11 точки.

Така Левски 2014 сложи край на серия от 5 поражения и е с баланс от 2 успеха и 6 загуби на последното място. След третата си поредна загуба Ямбол има 5 победи и 3 поражения в актива си.