ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Левски спечели баскетболната Суперкупа на България след инфарктна победа с 57:56 (12:8, 14:17, 9:20, 22:11) срещу Балкан в Ботевград.

Носителите на Купата поведоха с 4 точки на шампионите от миналия сезон след първата четвърт, но авансът им бе стопен до почивката.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Балкан изигра изключително силна трета част и поведе с 10 точки преди финалната четвърт. Там обаче Левски успя да изравни и да стигне до успеха в последните секунди.

Балкан водеше с 56:55 10 секунди преди края, но времето се оказа достатъчно за Джон Флорвиъс да донесе победата след пас от Златин Георгиев. В последната си атака Карл-Йохан Липс пропусна от тройката и така мачът приключи.

Джон Флорвиъс завърши с 19 точки и 12 борби за успеха на Левски, докато Алън Арнет се отчете с още 12 точки. За Балкан над всички бе капитанът Димитър Димитров с 18 точки и 7 борби, а Николай Грозев се нареди зад него с 11 точки.

снимки: Костадин Андонов / Startphoto.bg