“Левски” ще се изправи срещу Балкан, а шампионът Лукойл Академик срещу Спартак (Плевен) в 1/4-финалите от турнира за Купата на България по баскетбол. Останалите две двойки са Ямбол срещу Черноморец и Рилски спортист срещу Черно море.

На 1/2-финалите победителят от “Левски” и Балкан ще играе срещу спечелилия сблъсъка между Рилски спортист и Черно море. Лукойл Академик, който се очаква да няма проблеми със Спартак (Плевен) пък ще спори за място на финала с победителя от двойката между Ямбол и Черноморец.

Турнирът ще се проведе от 16 до 19 февруари в Самоков, като в първия ден ще са четвъртфиналинте сблъсъци, а финалът съответно на 19 февруари. За последно Самоков бе домакин на Купата през 2008 година, когато Лукойл Академик спечели трофея.