“Левски” победи Лукойл Академик в дербито на българската Национална баскетболна лига (НБЛ) с 92:77. След няколко години доминация “студентите” най-после преклониха глава пред “сините”. Успехът за Константин Папазов идва срещу бившия му помощник и голям приятел Марин Докузовски. Македонският специалист дебютира начело на “студентите” в дербито, но още в първия си мач допусна поражение. Той смени Йовица Арсич преди няколко дни. “Левски” спечели срещу големия си конкурент след 11 поредни поражения. За последно “сините” бяха печелили срещу Лукойл Академик през месец май 2010 година. След малко повече от 20 месеца пауза отборът воден от Тити Папазов отново се поздрави с успех срещу съперника си.

“Сините" имаха предимство в борбите, спечелиха 13 повече. Арън Харпър и Васил Евтимов завършиха с по 19 точки, а центърът овладя и 16 борби за дабъл дабъл, като имаше много решителни изяви. Американецът Джарет Хауъл също се включи много силно и завърши с 18 точки и 8 асистенции.

За домакините Бруно Шундов приключи с 24 точки, 20 от които преди почивката. Тодор Стойков добави 18 точки, а Брандън Хийт 12 и 6 асистенции. Въпреки поражението Лукойл Академик остава на първо място в класирането с 15 победи и 1 загуба от 16 кръга. "Левски" е на второ място с 13 успеха и 3 поражения.

*Заб.:
След изиграването на редовния сезон, в който всички отбори играят четири пъти по системата всеки срещу всеки, следва плейоф. Четвъртфиналите се играят до 2 победи от 3 мача, като домакин на първата и евентуално третата среща е отборът с по-предно класиране. Играе се 1 срещу 8, 2-7, 3-6, 4-5.