Баскетболистите на Левски победиха с 86:68 (22:15, 25:23, 29:15, 10:15) Берое като домакин в мач от 26-ия кръг на НБЛ. „Сините“ са с баланс от 18 успеха и 8 поражения и заемат трета позиция в класирането. Старозагорци имат 13 победи и 13 загуби от началото на сезона.

Участие в срещата не взе една от основните фигури на столичния тим – Марио Литъл, който се възстановява от контузия в крака.

Срещата в зала „Универсиада“ започна с превъзходство за баскетболистите на Димитър Ангелов, които бързо натрупаха преднина от 7 точки. Въпреки равностойната игра във втората част, домакините се оттеглиха с аванс от 9 точки на почивката.

След паузата те продължиха доминацията си напркета. Гостите от Стара Загора влязоха с пасив от 23 точки, спечелиха последната четвърт с 5 точки, но не успяха да стигнат до обрат.

Истинско шоу сътвориха двама от играчите на Левски. Цветомир Чернокожев беше над всички с 27 точки и 7 борби в сметката си, а Зейн Ноулс записа дабъл-дабъл – 21 точки и 12 борби, Джош Паркър се размина на косъм с двойни показатели в статистиката си, разписвайки се с 13 точки и 9 асистенции. За Берое Антон Кук вкара 18 точки.