Баскетболистите на Левски си направиха страхотен подарък за Коледа, побеждавайки лидера в група "А" на Балканската лига Апоел Галил Елион от Израел с 84:76. "Сините" стигнаха до успеха след силни втора и трета част, въпреки че бяха без болния център Ивица Радич.

В заключителната четвърт Левски свали гарда, успокоен от голямата разлика. Израелците започнаха бързо да топят пасива си, но "сините" издържаха на напрежението и записаха втора победа в групата, нанасяйки първа загуба на съперника.

Венцислав Петков бе най-резултатен с 28 точки и 7 тройки за успеха. Марио Литъл добави 19, а Цветомир Чернокожев се включи с 9 точки, 14 борби и 4 асистенции.

Левски е трети в групата с 2 победи, 2 загуби и 6 точки. Апоел Галил Елион допусна първо поражение, а след 6 победи преди това има 13 точки на върха.