„Левски” започна с трудна победа участието си в Балканската лига този сезон. Играчите на Константин Папазов спечелиха като домакини срещу хърватския Джуро Джакович със 77:73. Успехът за „сините” дойде в самия край на мача, след като гостите водеха в резултата почти през цялото време.

„Левски” загуби първата четвърт, а във втората игра наравно със съперника, за да се оттегли с три точки пасив на почивката – 39:42. Играта остана равностойна и след подновяването й, и двата състава влязоха в последната част при две точки разлика – 54:56. Все пак „сините” изравниха до 71:71 три минути преди края на последната четвърт и не позволиха повече на гостите да ги настигнат.

Всички играли за „Левски” се разписаха, като най-резултатен с 14 точки бе Марко Маринович. С 12 пункта пък завърши Николай Върбанов.

За Джуро Джакович Марко Батина наниза 18 точки и стана най-резултатният играч в мача, а със 17 пункта и 8 борби завърши Марино Шарлия.

Това е втори успех в официален мач за „Левски” този сезон след победата над Берое в НБЛ миналата седмица.

Следващият мач на „Левски” е гостуване и отново срещу Джуро Джакович на 5 ноември. Два дни по-късно „сините” ще гостуват на черногорския Морнар.