Лос Анджелис Лейкърс е само на успех от финалите в Западната конференция, след като надви настоящия шампион Голдън Стейт Уориърс със 104:101. „Езерняците“ дръпнаха с 3:1 победи, играе се до четири.

С основна заслуга за успеха на домакините  бяха Антъни Дейвис и Леброн Джеймс. Веждата прекара на паркета 43 минути, в които се отчете с дабъл-дабъл (23 точки, 15 борби и 2 асистенции). Леброн пък вкара 27 точки, към които добави 9 борби и 6 асистенции за същото игрово време.

Силен мач изигра звездата на „войните“ Стеф Къри. Той завърши мача с трипъл-дабъл (31 точки, 10 борби и 14 асистенции). В края обаче Къри пропусна стрелба за 2 точки, а след това изпусна топката извън очертанията на терена 1,5 секунди  преди края.

Мач №5 от серията между Лос Анджелис Лейкърс и Голдън Стейт Уориърс е рано сутринта в четвъртък (11 май), в залата на „войните“ „Chase Center“.

Маями Хийт постигна победа със 109:101 срещу Ню Йорк Никс в мач №4 между двата отбора от полуфиналните плейофи на Изток. По този начин "горещите" поведоха в серията с 3:1.

Джими Бътлър и Бам Адебайо завършиха мача с по един дабъл-дабъл. Бътлър отбеляза 27 точки и добави 6 борби и 10 асистенции. Адебайо завърши мача с 23 точки, 13 борби и 2 асистенции за 38 игриви минути.

Най-резултатен за Никс бе Джейлън Брансън - 32 точки, 4 борби и 11 асистенции.

Мач №5 между Маями Хийт и Ню Йорк Никс е в ранните часове на четвъртък в "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк.