Коби Брайънт вкара 33 точки, а Антаон Джеймисън добави 17 за успеха на Лос Анджелис Лейкърс със 116:94 над Минесота Тимбъруулвс. Това беше 21-ата поредна победа на “езерняците” над “вълците”. Серията започна на 6 март 2007 г.

Джей Джей Бариа наниза 20 точки, а Люк Риднър добави 19 за Минесота, която записа четвърта поредна загуба. Рики Рубио се отличи с 13 точки, 13 асистенции и 8 борби за Тимбъруулвс. Андрей Кириленко пропусна мача заради разтежение на мускул на прасеца, а през първото полувреме Никола Петкович получи контузия.

Йоаким Ноа се отличи с трипъл дабъл за Чикаго Булс при победата с 93:82 над Филаделфия 76-ърс. Синът на френската тенис легенда Яник Ноа записа актив от 23 точки, 21 борби и 11 блокирани стрелби. Това беше първият трипъл дабъл в историята на “биковете” с участието на показателя “чадъри” от 20 декември 1977 г., когато подобно постижение записа Артис Гилмор.