Стив Блейк се превърна в герой на вечерта за ЛА Лейкърс при победата като гост с 99-98 над Хюстън. Това бе първи двубой за Дуайт Хауaрд срещу бившия му тим, след като през лятото напусна Езерняците за 88 милиона долара.

Лейкърс водеше в резултата почти през целия мач, като домакините успяха да наваксат едва 4 минути преди края. Последните минути бяха истинска драма, докато 1,3 секунди преди сирената Стив Блейк не вкара тройка и не донесе победата за Лейкърс. В ответната атака Патрик Бевърли не успя да вкара и гостите си тръгнаха с победата.

Джоуди Мийкс бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Уесли Джонсън добави 16, а Блейк – 14.

За Ракетите Джеймс Хардън вкара 35 точки, Хауaрд записа 15 срещу бившия си отбор, като добави и 14 борби. Той обаче до голяма степен помогна на Лейкърс, като изпусна 7 наказателни удара в последните 3 минути и половина от мача./БЛИЦ