Лидерът Дунав (Русе) записа 14-а победа в 15 мача в Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени. Отборът, воден от Георги Божков, постигна очакван успех като гост над аутсайдера Славия със 74:55 (25:12, 21:9, 18:15, 10:19) точки.

В срещата интрига нямаше, след като още на почивката Дунав водеше с 25 точки - 46:21, а през третата част аванс им надмина 30 точки. Най-резултатна за победителките бе Ейдриан Джонсън с 31 точки. За Славия се отличи Антония Загорова с 15 точки.

В класирането Дунав е лидер с 29 точки, с две пред шампиона Нефтохимик (Бургас), а Славия е на последното място без спечелена победа в 16 мача.

Утре от 18:00 часа е срещата Монтана - "Левски", а в понеделник играят Рилски спортист (Самоков) и Нефтохимик (Бургас).