Баскетболистите на Рилски спортист надвиха Левски при гостуването си в зала "Универсиада" в София със 76:66 (25:25, 18:14, 19:8, 14:19) в мач от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Трей Портър бе най-полезен за гостите с 20 точки и 10 борби, а Павлин Иванов допринесе с 18 точки, 4 борби и 4 асистенции. Ивица Радич отбеляза най-много за Левски - 17 точки и 7 борби, а Венцислав Петков и Марио Литъл вкараха по 13 точки. За "сините" в игра се завърна доскоро контузеният Чавдар Костов.

Тимът от Самоков записа 11-и пореден успех и е лидер във временното класиране, а "сините" инкасираха четвърта загуба и вече са четвърти.

В друга среща от кръга Берое взе домакински успех срещу Академик Пловдив с 91:87 (20:14, 30:17, 21:28, 20:28). Старозагорци постигнаха шеста победа в първенството, а за пловдивчани загубата е четвърта поредна и общо седма.

Балкан надви като гост Спартак в Плевен с 83:71 (23:11, 18:19, 22:20, 20:21), записвайки четвърта поредна и общо осма победа в НБЛ и излезе на трета позиция във временното класиране. За плевенчани загубата е шеста.

Шумен отстъпи при домакинството си на Черноморец с 68:77 (11:18, 11:20, 20:24, 26:15) и допусна десето поражение в първенството при мъжете. Бургазлии пък постигнаха деветата си победа от началото на сезона и заемат второ място във временното класиране.