Лидерът Рилски спортист надигра Левски с 81:70 (11:17, 26:15, 18:21, 26:17) като домакин в Самоков в среща от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Победата бе 20-а от 21 мача за самоковци от началото на сезона. „Сините“ допуснаха девета загуба, като имат и 12 успеха.

Двата състава изиграха оспорван двубой, който бе решен в заключителния период. Гостите имаха леко превъзходство до средата на втората четвърт, когато Рилски спортист пое инициативата и поведе с 37:32 в края на първото полувреме. И в третата част играта бе равностойна, а домакините имаха аванс от 55:53 преди последните 10 минути. До края баскетболистите, водени от старши треньора Людмил Хаджисотиров постепенно увеличиха преднината си и стигнаха до победата.

Най-резултатен за Рилски спортист бе Чавдар Костов с 22 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Йордан Минчев завърши с „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 16 борби.

За Левски Асен Великов реализира 17 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Джон Флорвиъс се отчете с 15 точки и 4 борби.

В следващия кръг Рилски спортист ще приеме Балкан, а Левски – Спартак Плевен на 11 март.

Тимът на Ямбол отстъпи като домакин на варненския Черно море Тича с 87:89 (29:26, 16:20, 28:14, 14:29) в друг мач от кръга. Черно море Тича постигна шеста победа от 21 изиграни двубоя, а Ямбол продължава с актив 7-14.

Варненци наваксаха изоставане от 13 точки след 30 минути игра – 60:73, а Тач Ънру вкара тройка за преднина от 89:85 три секунди преди края, с която гостите си осигуриха успеха.

Ънру завърши като най-резултатен за Черно море Тича с 26 точки и добави 5 борби, а за домакините от Ямбол Трей Сампсън завърши с 24 точки, 6 борби и 3 асистенции.

За Ямбол предстои гостуване на Берое на 11 март, докато варненци почиват.

Отборът на Шумен загуби домакинството си на Черноморец със 70:85 (6:28, 29:24, 20:15, 15:18). Бурзаглии постигнаха шеста поредна и общо 12-а победа в НБЛ, докато баскетболистите на Шумен записаха 18-о поражение от 21 мача.

Гостите стартираха отлично, водеха през целия мач, а най-голямата им преднина достигна 23 точки.

Макол Моайен направи „дабъл-дабъл“ с 24 точки и 10 борби, а 19 точки и 7 борби добави Джордан Тъкър. За домакините от Шумен Ишмаел Ел-Амин отбеляза 31 точки, 7 борби и 3 асистенции.

Черноморец ще бъде домакин на Академик Пловдив в следващия кръг, а Шумен посреща ЦСКА на 11 март.