Жалгирис Каунас победи Олимпиакос със 101:91 и спечели с 3-1 успеха четвъртфиналната плейофна серия в Евролигата. Така след пауза от 19 години литовският тим отново ще играе във Финалната четворка на най-престижния европейски баскетболен турнир.

Литовците водеха с 23:22 след първата част, а на почивката авансът им нарасна – 51:37. Домакините продължиха да контролират нещата и заслужено стигнаха до победата, осигурила им участие на полуфиналите в надпреварата. Най-резултатен за тях бе Кевин Пангос с 20 точки.

През 1999 година Жалгирис победи Олимпиакос на полуфиналите, а след това спечели и трофея в Евролигата.

Финалната четворка тази година ще се проведе между 18-и и 20-и май в сръбската столица Белград.