Домакинът на Европейското първенство по баскетбол Литва премина успешно през първото си голямо изпитание. Тимът победи Турция със 75:68 в инфарктен мач между два от отборите, които нямат загуба до момента. С днешния си успех домакините вече имат три, колкото и Испания. След тях пък са турците с две победи и загуба.

Отборите бяха много равностойни и след като си размениха по една добра част Турция поведе с 3 точки на почивката. Литва на свой ред спечели третата част, за да излезе с 2 точки напред, а драмата остана за последната десетка. В нея играта вървеше кош за кош и така се стигна до точка разлика минута преди края. След четири успешни наказателни удара Литва поведе с 5 при 15 секунди преди края, а турците сгрешиха след тайм-аут и така мачът бе решен.

Дариуш Сонгайла бе най-резултатен за победителите с 12 точки. По 11 добавиха Римантас Каукенас и Симас Ясайтис.

За Турция Ерсан Илясова записа 20 точки. С 11 плюс 13 борби се включи Йомер Онан, а 10 вкара съименникът му Йомер Ашък.