Локомотив (Кубан) се класира за финала на Еврокъп, след като отстрани Валенсия. Въпреки загубата на руския тим с 63:68 снощи, Локомотив имаше преднина от 10 точки след първата от срещите на разменено гостуване (97:87). Така с обща разлика от 5 точки в своя полза, тимът се класира на финала.

След равностойно първо полувреме Валенсия успя да се откъсне на 6-7 точки през третата част. Локомотив обаче удържа малкото си изоставане до края, което му гарантира и победа в общия резултат от двата мача.

За Валенсия по 14 точки вкараха Боян Дублевич и Стефан Маркович, а за Локомотив с 19 точки и 7 борби завърши Ник Калатес.

Вторият мач от другата полуфинална двойка между Билбао и Будивелник е днес, а след първата среща съперникът на Лукойл Академик от първата фаза има 10 точки преднина.