Шампионите от Лукойл Академик победиха със седем точки разлика – 99:92 (20:27, 21:16, 32:27, 26:22) Рилски спортист в залата в Правец в дербито на 23-ия кръг на НБЛ.

Гостите от Самоков успя да се противопостави на далеч по-именития си съперник и на полувремето дори имаше преднина – 43:41. В третата част обаче домакините от Лукойл успяха да спечелят с 32:27 и по този начин поведоха с три точки. В последната част момчетата на Петко Маринов отново имаха предимство и в крайна сметка спечелиха двубоя.

Уили Дийн се отличи за “студентите” с 23, Лимайър Голдуайър наниза 22 точки, а Тодор Стойков добави 17.

Драгослав Папич бе най-резултатен за гостите с 24 точки, Иван Лилов записа 20.

В другия мач от днес Евроинс Черно море нямаше проблеми и надигра Ямбол като домакин с 99:83 (21:19, 28:22, 26:18, 24:24). С най-много точки за варненци се отчете Кори Макинтош – 34, 14 добави Атила дос Сантос. За гостите от Ямбол най-много точки реализира Станислав Говедаров – 19./БЛИЦ