Българският шампион Лукойл Академик загуби от първенеца на Кипър Ета Енкоми със 71:83 (8:19, 22:15, 13:24, 28:25) във втория си мач от международния турнир по баскетбол за купата на Правец.

Българите не започнаха добре и в първите пет минути нямаха нито точка, а след първата част изоставаха с 8:19. През втората и до средата на третата четвърт Лукойл продължи да изостава. В края на третата част кипърците направиха серия от 12:2 точки, която им даде добър аванс. Играчите на Лукойл направиха цели 17 грешки в мача срещу само 5 за съперника. Кипърците вкараха 10 точки след тези грешки, отбелязаха 16 срещу 0 на бърза атака и доминираха в подкошието, където имаха 26 точки в повече.

Най-резултатни за "студентите" бяха Ламонт Мак със 17 точки, Бруно Шундов с 16 и Тодор Стойков с 14 точки. В надпреварата участват още отборите на Партизан (Белград) и Арис (Солун). Вчера Лукойл Академик победи Арис с 84:73 точки, а утре турнирът продължава като от 18.00 часа Лукойл Академик ще играе с Партизан./БЛИЦ