Лукойл Академик победи Берое и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. В Плевен „студентите” надделяха с 92:68 и чакат победителя от двойката „Левски” – Ямбол, които играят от 16:30 часа.

Интрига имаше единствено в първите 10 минути на двубоя, когато момчетата на Любо Минчев оказаха сериозен отпор на съперника си. Беройци поведоха с 16:13, а края на частта имаха преднина от 1 точка. При 29:29 Лукойл Академик нанесе своя удар и в рамките на 5 минути записа серия от 21:0.

На почивката разликата нарасна до 59:35, а след това „студентите” намалиха темпото, но не позволиха съмнение кой ще бъде краен победител в мача.

Дий Браун бе най-резултатен за победителите с 19 точки, докато Христо Захариев добави 17 точки. Тери Смит изигра силен мач и за 20 минути записа “дабъл-дабъл” от 10 точки и 11 асистенции.

Майк Блек бе най-резултатен за Берое с 19 точки.