Лукойл Академик разби Черноморец със 101:52 в отложен мач от 24-ия кръг на НБЛ. „Студентите” бяха категорични край морето и записаха 25-а поредна победа в Националната Баскетболна Лига (НБЛ).
За победителите Доминик Джеймс се отличи с 19 точки и бе най-резултатен в тима си. Дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби регистрира Травис Питърсън, а по 14 точки вкараха Брандън Хийт и Бруно Шундов.
За Черноморец единствен с двуцифрен актив бе Джъстин Нойхаус - 11 точки. Атанас Пенев се включи с 9 точки, 4 асистенции и 3 борби.

Лукойл Академик бе по-силният отбор през цялото време. В първата част домакините се опитваха да се противопоставят на далеч по-класния си съперник. Гостите затвориха първите десет минути при резултат 25:17. Във втората част разликата набъбна на почти 20 точки. На полувремето Лукойл водеше с 48:27.
След подновяването на играта разликата продължи да расте и бързо стигна 30 точки. След 30 минути “студентите” водеха с със 74:42. В последната част гостите вкараха 27 точки срещу само 10 за Черноморец. Лукойл спечели със 101:52.

В предстоящия 26-и кръг Лукойл Академик ще бъде домакин на Ямбол, а Черноморец посреща Евроинс Черно море. Срещите са на 21 април (четвъртък) от 18.00 часа./БЛИЦ