Лукойл Академик постигна четвъртата си поредна победа от началото на сезона в НБЛ. Възпитаниците на Йовица Арсич надиграха Спартак като гост в Плевен и продължават да водят еднолично в класирането на родното първенство. След първата част гостите водеха с 29:24, а на полувремето резултатът бе 52:45. В края на третата част авансът на Лукойл Академик отново бе седем точки за 69:61. В заключителната част тимът от Правец увеличи преднината си и спечели мача с 90:75. Тери Смит вкара най-много за победителите - 20 точки, докато Килиан Ларсън остана с 15. Александър Груев и Чарлз Томас добавиха по 12. Цветослав Острев наниза 23 за Спартак, а Иван Тилев също бе на ниво и вкара 14 точки, овладявайки и 6 отскочили топки./БЛИЦ