Лукойл Академик записа десета поредна победа в Националната Баскетболна Лига (НБЛ). “Студентите” се наложиха при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 91:67 в първия мач от X кръг. Най-резултатен за Лукойл Академик беше Божидар Аврамов с 15 точки, Андре Оуенс и Бруно Шундов добавиха по 14, а Ламонт Мак и Веселин Веселинов приключиха срещата с по 12 точки.

Пореден силен мач за самоковци изигра Бранко Миркович, който отбеляза 19 точки, Анте Билобърк добави 12, а Филип Вукосавлевич и Станислав Ваклинов завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Йовица Арсич даде възможност на по-голямата част от резервните си баскетболисти да играят срещу Рилецо заради сгъстения цикъл мачове в първенството и Еврокъп. На полувремето домакините от Лукойл Академик водеха с 11 точки – 46:35.

През второто полувреме шампионите продължиха да играят по-добре и бързо стигнаха до аванс от 20 точки. “Студентите” спечелиха с 91:67./БЛИЦ