Българският шампион Лукойл Академик записа тежка загуба с 55:83 при визитата си в Москва на руския Химки в среща от група „Е” на Еврокъп. Възпитаниците на Димитрис Галанис играха слабо през първите две части, но се стабилизираха малко в третата четвърт. В последната част домакините направиха разликата катастрофална.

Химки взе аванс от 12 точки в началото и в края на първата част водеше с 25:11. Разликата стигна до 19 точки на почивката, след като Лукойл Академик изпитваше много сериозни затруднения при стрелбата. След добра игра в третата част българският тим намали преднината на домакините до 12 точки. В заключителната четвърта част Химки да натрупа още по-голяма преднина, която на моменти дори бе 30 точки.

За българския тим най-резултатен с 19 точки бе Аландо Тъкър, който хвана и 5 борби, а 9 добави Дейвин Уайт, докато за Химки Пол Дейвис регистрира 20 точки и 7 борби, а 16 плюс 8 асистенции добави Петери Копонен.

Така серията от две поредни победи на българския шампион в Еврокъп бе прекъсната и отборът е с баланс от 2 успеха и 5 поражения. Химки оглавява еднолично класирането с 6 победи и 1 загуба. В следващия кръг Лукойл Академик посреща Пънар Каршъяка в „Арена Армеец”, а Химки е домакин на Апоел Мигдал.

26 ноември 2013 г., 17:30 часа
Химки - Лукойл Академик 83:55
27 ноември 2013 г., 19:30 часа