Баскетболистите на Лукойл Академик бяха разгромени с 69:84 при визитата си в Измир на турския Пънар Кършияка и записаха трета поредна загуба в група Е на Еврокъп.

Предните две поражения на Лукойл в групата бяха от Апоел Мигдал (Йерусалим) като гост и на Химки като домакин. И в двете срещи преломният момент беше през последната част. Пънар пък вече има три поредни победи, след като в първите два кръга спечели срещу Игокеа и Асесофт Плоещ.

Българският първенец започна срещата отлично и игра равностойно в първите три части, но както и при предните си две загуби в турнира отстъпи на съперника в последната четвърт. След само 4 минути игра в последната четвърта част разликата в полза на Пънар стана двуцифрена и домакините не я изпуснаха до края на двубоя, побеждавайки с 84:69.

Най-резултатен за Лукой бе Аландо Тъкър, завършил с 13 точки. Юре Лалич приключи с 12 пункта и 9 борби. Филип Виденов и Киърън Ачара добавиха по 11 точки всеки.

С основен принос за успеха на Пънар бе Боби Диксън с 24 точки, 7 асистенции, 6 борби и 2 отнети топки. Лео Лайънс завърши с 16 точки и 9 борби, а Естебан Батиста реализира 12 пункта.

Пънар Кършияка – Лукойл Академик 84:69 (24:17, 17:23, 19:16, 24:13)

Пънар Кършияка: Боби Диксън, Джан Алтънтъг, Лео Лайънс, Джон Диблър, Естебан Батиста

Лукойл Академик: Давин Уайт, Филип Виденов, Павле Марчинкович, Александър Янев, Юре Лалич

30 октомври 2013 г. (сряда), 19:30 часа
Апоел Мигдал - Химки 80:87 след продължения
30 октомври 2013 г. (сряда), 20:00 часа
Пънар Кършияка - Лукойл Академик 84:69
30 октомври 2013 г. (сряда), 21:15 часа