Баскетболистите на Лукойл Академик записаха трета победа в група “Р” на турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският шампион спечели при визитата си на Бенфика (Лисабон) със 76:67 (23:22, 15:12, 22:18, 16:15), нанасяйки четвърто поредно поражение на португалския тим.

След равностойна първа част, Лукойл водеше с 4 точки на полувремето. Българският тим продължи да контролира събитията и не даде шанс на домакините, като в крайна сметка спечели с 9 точки разлика.

Най-резултатният играч в мача бе Стивън Зак с 20 точки, като той овладя и 15 борби. Христо Захариев добави 16 точки, а с 13 точки и 11 асистенции се отличи Дани Гибсън.

За домакините най-резултатен бе Карлос Мораиш със 17 точки, а 16 отбеляза Деймиън Холис. Марко Лонкович пък завърши с 12.

След успеха си Лукой излезе на върха в класирането на групата с равни точки с Енисей. И двата тима имат по 3 победи и 1 загуба. Следващият мач на българския тим е гостуване на Донар Грьонинген в Холандия.