Лукойл Академик постигна 12-а поредна победа в НБЛ. Шампионът спечели тази вечер срещу Ямбол с 89:41 (27:8, 17:10, 24:9, 21:14) в отложен мач от XII кръг на шампионата. Най-полезен за "студентите" бе Травис Питърсън, който приключи с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 борби, а Брендън Хийт и Доминик Джеймс вкараха съответно по 13 и 12 точки за успеха.

Нито един от баскетболистите на гостуващия отбор не успя да запише двуцифрен точков актив, като най-близко до това беше Давор Сатлер, който вкара 9, Николай Върбанов добави 6, а Юлиан Радионов и Павел Маринов завършиха с по 5 точки.

Още през първата четвърт играчите на Академик не оставиха никакъв шанс на съперника и водеха с 19 точки - 27:8. До края на първото полувреме играта малко се изравни, благодарение на отпускането в редиците на домакините. Все пак “студентите” водеха след 20 минути игра с 26 точки - 44:18 на почивката.

След третата част Лукойл увеличи преднината си на 41 точки - 68:27. В последната четвърт домакините съвсем убиха интригата и спечелиха с 89:41./БЛИЦ