Баскетболният шампион ЛукОйл Академик победи руския Локомотив Кубан Краснодар със 79:64 точки и записа третия си успех на международния турнир за Купата на община Правец, с което завоюва и трофея на надпреварата. Златните медалисти в родното първенство все още не са в пълен състав, тъй като днес очакват в София да пристигне латвийската звезда Каспарс Камбала, а до няколко дни се чака и още един нов американец.

Тримата американци в състава Академик бяха най-резултатни. Доминик Джеймс завърши със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции, Травис Питърсън вкара 15 и добави 5 борби, а Брендън Боуман се отчете с 13. С 13 завърши и включилият се добре Веселин Веселинов.

Баскетболистите на Балкан завършиха на трето място в турнира, след като по-рано през деня отстъпиха на кипърския Керавнос с 64:67 точки./БЛИЦ