Лукойл Академик ще играе със словенския Кърка Ново место на четвъртфиналите на Еврочалъндж. Словенците победиха Антверп Джайънтс като гост с 64:45 и заеха първото място в група J. Кърка Ново место участва в Адриатическата лига, където заема лидерска позиция, заедно със сръбския гранд Партизан.
Четвъртфиналната серия ще се играе на плейофен принцип, до две победи от три мача, като домакинско предимство като победител в група има Кърка Ново место.

Първата среща между двата тима ще бъде на 22 март (вторник) в Словения. Вторият мач ще е два дни по-късно, на 24 март (четвъртък), в София. Ако се наложи и трета среща, тя ще бъде на 30 март (сряда) в Словения. Победителят от тази серия ще се класира за финалната четворка на турнира, която ще се проведе между 29 април и 1 май.

Със сигурност “студентите” няма да приемат словенския съперник в зала “Универсиада” в София, тъй като на 24 март има концерт, който не може да бъде преместен. Вариантите за арена на двубоя са Правец и Самоков./БЛИЦ