Лукойл Академик победи “Левски” със 103:98 в изключително интересен и оспорван двубой от 9-ия кръг на Националната Баскетболна Лига (НБЛ). Шампионът на България записа девети пореден успех в първенството и победи за втори път от началото на сезона “сините”.

Най-резултатен за Лукойл Академик бе Травис Питърсън с 25 точки, а Доминик Джеймс добави 15 за успеха. Георги Чековски, който днес има рожден ден, наниза 23 точки за “Левски”, а Доналд Коул и Арън Харпър се отчетоха съответно с по 21 и 16 точки.

През първите десет минути домакините от Лукойл имаха предимство, започнаха много добре и заслужено водеха през цялото време. “Студентите” дръпнаха след пет поредни точки на Боуман - 16:7 при 4:32 минути до края на частта. След първите десет минути Лукойл водеше с 12 точки - 28:16.

Втората четвърт стартира със серия от 7:2 за “Левски” благодарение на бързи атаки на Павел Иванов и Доналд Коул, както и тройка на Чековски за 23:30. Пет минути преди края на полувремето срещата отново се завърза - 34:37. В последните 180 секунди на втората част Стойков, Хийт и Питърсън отбелязаха общо четири тройки, а гостите отвърнаха с индивидуални пробиви на Павел Иванов, Кроу и Коул за 55:50 в полза на Лукойл на почивката.

В началото на третата част Златин Георгиев вкара за 52:55. 3:28 минути преди края на частта столичани поведоха за първи път в мача - 65:64, след като Арън Харпър вкара пет поредни точки. До края на частта играта бе изключително равностойна и резултатът бе равен - 75:75 преди началото на последните десет минути.

В първата 1 минута на последната четвърт Лукойл направи серия от 5:0 за 80:75 благодарение на Травис Питърсън и Доминик Джеймс. 4:32 минути преди края резултатът бе равен - 88:88. В оставащото време Каспарс Камбала наниза шест точки, а Тодор Стойков за пореден път се доказа като лидер на тима си и след негова тройка, Академик поведе с 99:92. В оставащите секунди домакините не допуснаха нов обрат и се поздравиха с победата - 103:98.