Лукойл Академик разби Спартак (Плевен) със 101:84 в мач от 15-ия кръг на Националната Баскетболна Лига (НБЛ). Това бе 15-и пореден успех за “студентите” в първенството, които продължават да са без загубен двубой.

Най-резултатен за Лукойл Академик бе Брендън Хийт - 20 точки, а Тенчо Банев и Тодор Стойков добавиха съответно по 16 и 15.

Лидерът на плевенчани Хрисимир Димитров изигра поредния си страхотен мач и завърши с 29 точки, а Александър Дяковски и Никола Трайков добавиха по 17 и 16 точки.

Изненадващо двубоят започна много равностойно, като през първите десет минути резултатът вървеше кош за кош. След първата част гостите от Плевен водеха с 27:22. „Студентите" се активизираха в началото на вторите десет минути и бързо обърната развоя на мача в своя полза. Лукойл имаше преднина само от две точки на полувремето - 47:45.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първите 20 минути. Баскетболистите на Йовица Арсич продължиха да водят, но с не повече от 8-9 точки. След третата част домакините имаха преднина от 75:66. Момчетата на Арсич загатнаха за възможностите си едва 6:04 минути преди последния съдийски сигнал, когато при резултат 81:78, включиха на високи обороти и след убийствена серия от 20:6 си гарантираха победата - 101:84./БЛИЦ