Лукойл Академик завърши с две победи на силния приятелски турнир „Петрос Икономакис” с участието на Панатинайкос, Паниониос и домакина Ретимно. Именно срещу домакините дойде днешният успех на българския шампион с резултат 80-78. Така „студентите” загубиха само от ПАО, срещу когото изиграха силен мач и завършват втори с две победи и загуба.

След оспорвана първа четвърт домакините успяха да се откъснат напред и да натрупат преднина от 9 точки на почивката. Те продължиха да водят през третата част, но след нея разликата вече беше само 5 точки. През решителните минути Лукойл успя да обърне резултата и да задължи минимална преднина до края.

Александър Янев наниза 20 точки за победата, с 16 се включи Дейвин Уайт, а 12 отбеляза Димитрис Вергинис./БЛИЦ