Лукойл Академик приключи с участието си в турнира Еврокъп, след като загуби драматично с 68:69 след продължение при гостуването си на френския АСВЕЛ в последна среща от Група “D”. Успехът класира френския тим на второ място групата, което дава право на участие в 1/16-финалите на надпреварата, докато за българския шампион всичко в Европа за този сезон свърши.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия преди седмица бивш баскетболист на АСВЕЛ Рони Смит. В началото АСВЕЛ, в чийто редици не бе бившата звезда от НБА Тони Паркър, поведе с 10:5, но с кош на Андре Оуенс Лукой обърна нещата в своя полза до 10:12. Впоследствие преднината на българския шампион нарасна до 11 точки след тройка на Тодор Стойков. Играчите на Йовица Арсич се поотпуснаха и в крайна сметка се оттеглиха със 7 точки преднина на почивката – 32:39.

След паузата българският шампион заигра слабо и АСВЕЛ стигна до пълен обрат при 42:41 точки четири минути преди края на третата четвърт. От тук насетне битката започна да се води кош за кош и след тройка на Оуенс Асвел имаше само точка преднина - 45:44. Американецът Филип Гос вкара на два пъти от наказателната линия след фаул на Павел Маринов и АСВЕЛ водеше с 47:44 в края на третата четвърт. Заключителната последна четвърт бе изключително равностойна и борбата продължи да се води кош за кош, но все пак Лукойл взе минимална преднина минута и половина преди финалната сирена – 54:56. Домакините все пак успяха да изравнят за 56:56, а този резултат остана непроменен до финалната сирена и се стигна до продължение.

В допълнителните 5 минути домакините от АСВЕЛ тотално взеха инициативата и поведоха с 63:58 две минути и половина преди края. Все пак Лукойл се посъбуди и след две тройки на Бруно Шундов изравни за 64:64. Домакините обаче отвърнаха с тройка на Томсън за 67:64. Пет секунди преди края АСВЕЛ губеше с 67:68, но кош на Ким Тили 0,3 секунди преди финалната сирена донесе измъчената победа за френския тим с 69:68 и класиране за 1/16-финалите в Еврокъп. Успехът донесе и първото място в Група "D" за френския тим, докато Лукойл приключва на последната четвърта позиция.